Czy Twoje stopy czują się zmęczone?

10-09-2018

Nigdy więcej zmęczonych stóp!

Bardzo często otrzymujemy wiadomości od zadowolonych klientów, którzy postanowili posłuchać lekarza i zadbać o odpowiednie skarpetki dla swoich stóp. Może brzmieć to dla niektórych wręcz dziwnie, bo przecież dlaczego skarpetki miały by mieć właściwości lecznicze? Jak to? Takie zwykłe, które nosi się na co dzień? Pozwól drogi użytkowniku, że zabierzemy Cię w podróż wśród skarpet medycznych i zdrowotnych!

Magiczne właściwości niezwykłego produktu

Skarpetki medyczne DEOMED, bo o nich dzisiaj chcemy napisać, są produktem dostępnym w wielu aptekach. Mamy je również my, w swoim sklepie, ponieważ chcemy, aby nasi klienci mogli pozyskiwać certyfikowane, wysokiej jakości skarpety w najlepszych cenach. Jednak do rzeczy - co sprawia, że skarpetki DEOMED są takie wyjątkowe?

Przede wszystkim dzięki ich właściwościom. Struktura skarpet medycznych jest inna od reszty skarpet. Ulgę dla opuchniętych nóg przyniosą nieuciskające ściągacze, w którym użyto bardzo cienkiego, ale wytrzymałego włókna elastanowego – dzięki temu skarpetki nie tracą elastyczności po praniu. Brak ściągaczy zapobiega także miejscowym zaburzeniom przepływu krwi, co jest szczególnie korzystne u pacjentów podatnych na to zjawisko, jak np. u cukrzyków. Dodatkowo produkty firmy JWW nie posiadają szwów nad palcami, dzięki czemu nie musimy się martwić o obtarcia stóp. Najważniejszy również jest fakt, że są niezwykle delikatne w dotyku, przyjazne dla skóry, a ich antybakteryjne i antygrzybicze właściwości przeciwdziałają wydzielaniu się nieprzyjemnego zapachu oraz wspomagają leczenie zakażeń bakteryjnych. Ich właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze ponownie okazują się być przydatne u cukrzyków, u których występuje zjawisko stopy cukrzycowej – pielęgnacja takich stóp jest niezwykle ważna z uwagi na zwiększone ryzyko bakterioz i grzybic.

Niezwykle istotny jest skład w skarpetkach z serii Medical. Nie są to klasyczne skarpety zawierające 100% bawełny lub bambusa. Często przy ich produkcji wykorzystywane są surowce jak bawełna, bambus czy algi morskie, jednak niezbędny jest dodatek poliamidu i elastanu. Ma to związek ze wspomnianą wcześniej elastycznością i wymogiem, aby skarpetki były trwałe. .

Czy skarpetki medyczne są dla każdego?

Skarpetki DEOMED są przeznaczone przede wszystkim dla osób chorych oraz z dolegliwościami. Producent stworzył je z myślą o ludziach chorych na cukrzycę. Również osoby z obrzękami nóg oraz atopowym zapaleniem skóry mogą odczuwać poprawę po korzystaniu z tego rodzaju skarpet. Co więcej, testy wykazały poprawę wydolności krążenia u osób noszących skarpetki zdrowotne. Niemniej jednak, produkty z linii Medical są stworzone dla każdego w ramach profilaktycznej dbałości o własne zdrowie.