Jak to się nosi, czyli skarpetki do garnituru w ich nowoczesnym wydaniu.

31-08-2018

Kilka tygodni temu, w trakcie trwania jednej z największych imprez piłkarskich na świecie, jeden z naszych kadrowiczów postanowił pójść za głosem serca i otworzyć sklep z garniturami. Jego podstawowym założeniem było pokazanie Polakom mody garniturowej w jej najlepszym wydaniu. Nie nam oceniać czy dany zabieg się udał, jednak przy okazji podziwiania tych pięknych włoskich tkanin (i drogich!) wpadł nam do głowy pomysł na kolejny artykuł, który Wam, drodzy czytelnicy, przybliży trochę trend jeszcze nie wszystkim znany – kolorowe skarpetki do garnituru.

Dynamizm przemysłu skarpecianego

Wszystko się zmienia. Doskonale można to zaobserwować w trakcie kupowania nowego garnituru dla siebie, czy też partnera. W ciągu kilkunastu lat przeszliśmy z czarnych, prostych, szerokich garniturów do garnituru przyozdobionego kratką, czy też kolorem. Projektanci pozwolili sobie rozrysować wiele łamiących szyki modeli, które są podbijane przez ścięte do połowy krawaty! Przy okazji zmian, jakie dotyczyły tego eleganckiego biznesu, obok wszystkich dodatków do marynarek i eleganckich spodni, gdzieś między wierszami biegały skarpetki. Czasami zapomniane, a czasami odpychane i nieuznawane za przynależność do kategorii akcesoriów garniturowych. Czy słusznie?

Kolor tu, kolor tam – kiedy wypada, a kiedy nie

Jednoznacznie powiedzieć co wypada, a co nie, nie możemy. Acz jest to mimo wszystko indywidualna sprawa użytkowników. Trendy mimo wszystko się zmieniają. W zależności od okazji możemy jednak dać się ponieść fantazji i nie zawsze traktować skarpetki graniturowe jako przedłużenie kolorystyczne spodni. Oczywiście kiedy sytuacja wymaga stuprocentowej formalności powinniśmy postawić na garnitur czarny, ale zaraz! To nie miałbyć przewodnik po garniturach. Dlatego już wracamy na tory skarpetek.

Kolorowe skarpetki - czy te prążkowane, czy delikatne, mogą przełamywać kolory garnituru. Akceptowalne jest ich dobieranie pod kolor krawata. I tak oto, na tle granatowych spodni oraz brązowych butów, czerwone skarpetki w prążki będą wręcz krzyczały „HEJ, SPÓJRZCIE NA MNIE”. Jest to propozycja dla Panów, którzy nie boją się wyróżniać. Ba, uwielbiają się wyróżniać. Jednokolorowe dodatki w postacie skarpet idealnie sprawdzą się też przy noszeniu marynarki sportowej lub marynarki tzw. „tweedowej”. Tutaj możemy pokombinować z połączeniem kolorów marynarka – skarpety. Finalny efekt? Z pewnością oryginalny i schludny.

A co ze skarpetkami we wzorki, spytacie? Na pewno tego rodzaju krzyk mody jest oryginalny i nie każdy uzna go za słuszny. A więc czy wypada? Lepszym określeniem będzie tutaj – to zależy. Skarpetki asymetryczne lub wzorzyste, z nadrukowanymi pszczółkami, marchewkami to propozycje dla osób, które mają nieprzeciętną osobowość. Dla osób, które nie obawiają się zabawy modą - w dosłownym tych słów znaczeniu.

Małe sklepy ze skarpetkami

Powstało wiele sklepów, które w swoich ofertach mają skarpety garniturowe różnej maści – od tych czarnych, szarych i grafitowych po te oryginalne, kolorowe i wzorzyste. I to właśnie od Ciebie, Drogi Użytkowniku, zależy w którym kierunku pójdziesz. Spotkaliśmy się z wieloma opiniami na temat gustu – jednym takie skarpetkowe szaleństwa się podobają, zaś innym nie.Niestety stare przysłowie mówi, że o gustach się nie dyskutuje. I chyba tak powinno być i w tym przypadku. Staramy się dać naszym czytelnikom wybór, dlatego z chęcią usłyszymy Wasze zdanie w tej kwestii. Dlatego pytanie kierujemy przede wszystkim do Panów – kolorowe skarpetki do garnituru – hit czy kit?